6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Веќе не морате да го криете лицето: Со две состојки акните и лузните од акни ќе исчезат

  Лузните од акни и акни на лицето мачат многумина, но сега постои енодтавно решение да се одлободите од нив.

  Состојки:

  • Јаболков оцет
  • Мед

  Измешајте ги состојките и нанесете на лицет. Оставет да отстои 10 минути и потоа исплакнете.

  Поради своите антимикробни и антиоксидативни својства, јаболков оцет често се користи како природен дезинфектор. Се разбира, тоа нема да ви помогне да се ослободите од старите лузни целосно, но сигурно ќе ги намалите, така што тие нема да бидат видливи.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.