6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вечерва ставете сапун под постелнината пред спиење – Ќе си скратите голема мака

  Ако и вие имате грчеви и болки во нозете од кои не можете да спиете и со кои се мачете, пробајте еден лесен трик кога ќе си легнете вечерва. Звучи чудно, но се употребува низ светот и помага.

  Што е најлошо, кај грчевите ништо не се подобрува со мрдање на нозете и менување на положбата, туку станува и полошо.

  Постои една лесна и едноставна работа која може да ја направите вечерва за олеснување на маката. Ставете сапун под постелнината. Се покажало дека ова е ефикасно кај 42 псото пациенти со вакви проблеми.

  Имено, сапунот има магнезиум кој делува на грчевите.

  Иако е чудно и луѓето се скептични, ова го порачува и Доктор оз, кој вели дека се најдобри сапуните со етерични масла или од лаванда.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.