6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вестбрук блеска, Оклахома губи

  Тимот на Оклахома нема капацитет да го следи брилијантниот Расел Вестбрук, кој сам го држи тимот на седмото место во Западната конференција во НБА лигата. Измината ноќ, Вестбрук одигра уште еден брилијантен натпревар, но за својата игра не беше награден со победа, бидејќи Оклахома загуби од Атланта 110:108.

  Драматичниот натпревар помеѓу Оклахома и Атланта го реши најдобриот гостински кошаркар Пол Милсап со поените кои ги постигна на 12 секунди до крајот на натпреварот. Во преостанатото време Вестбрук имаше три обиди но не успеа да погоди.

  Вестбрук натпреварот го заврши до 46 поени, 11 скокови и седум асистенции. Покрај Вестбрук уште само двајца играчи на Оклахома имаа двоцифрене ефект на поени: Џереми Грант постигна 15, а Андре Робинсон 10 поени.

  Атланта ја предводеше Милсап со 30 поени и 11 скокови, а брилијантен беше и Денис Шредер со 31 поен, осум асистенции и пет скока.

  Резултати: Индијана-Вашингтон 107:105, Чикаго-Детроит 113:92, Минесота-Феникс 115:108, Денвер-Далас 117:107.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.