6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Веднаш ќе го снема бигорот: „Лекот“ чини 20 денари, а убива 82% од бактериите

  Ако сакате да се ослободите од бигорот дома, особено на плочките и кадата, се што ви треба е оцет. Намирницата од 20 денари, убива 82 посто од бактериите, а го вади и бигорот.

  Ставете оцет во прскалка, прснете поголема количина на местото со бигор, па оставете да делува.

  Најубаво е да го направите ова со отворен прозорец. Мирисот ќе го снема за неколку часа, кога ќе го снема и дејството на оцетот.

  Ако ви смета мирисот додадете во оцетот и неколку капки етерично масло.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.