6 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Млада жена со диагностицирана мозочна смрт се разбуди по 7 месеци во кома

  31-годишна Американка со диагностицирана мозочна смрт излезе од кома по седум месеци. Кертис Брабсон долго време страдаше од епилептични напади. По последниот, девојката почнува да...

  Една млада мајка се соочила со најтешкиот избор во животот и избрала да го остави своето дете да умре – дали постапив правилно, се...

  Британска мајка ја донесе најтешката одлука во својот живот и направи нешто што е незамисливо за речиси секоја мајка - помогнала да умре своето...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Вдовица забременила по смртта на нејзиниот сопруг – Кога открила кој е татко, сите останале без коментар…

  Кога Кристен Трипсон го изгубила својот сопруг, таа и нејзините две деца биле во голема болка. Иако сѐ уште тагувале заради губитокот, имале и необична причина да слават. Животот ги изненадил.

  Кристен Трипс го изгубила својот сопруг Сем во септември 2015 година кога починал од рак. Заедно имале две преубави деца, Џек (кој сега има 5 години) и Алиса Ен (која сега има 2 години)
  И покрај Семовата болест, парот сакал да има повеќе деца. Алиса Ен била зачната со вонтелесно оплодување и по неа, двојката имала уште 4 замрзнати ембриона. По смртта на Сем, Кристен се обидела да забремени, но не успеала.

  Во февруари, таа се обидела повторно и се надевала на најдоброто. Овој емотивен момент го споделила со својата мајка и со мајката на Сем. Напишала на својот Instagram профилот: “Па, јас сум бремена. И да, бебето е на Сем. Ќе пробам оваа долга приказна да ја скратам …”

  “За да имаме со Сем уште биолошки деца по неговото лекување, морав да одам на ин витро оплодување. Останав со 4 ембриони. Алиса Ен беше нашиот прв. Се обидовме повторно минатата година, но го изгубив многу рано. Три недели потоа, Сем веќе го немаше.”

  “Иако не зборувавме за неговиот “крај “, многу разговаравме за ембрионите. Тие за нас беа потенцијални деца. Во мраз. Секогаш тоа ни беше планот, што и да се случи.”

  “Во изминатите 6 месеци, воопшто немаше сомнеж дека тоа ќе го направам. Дури и кога одев на интензивна нега кај него, знаев што ќе направам, да им дадам надеж за живот. Кога веќе го немаше, лежев до него уште долго време.”

  “Се молев за силата која ми требаше да станам и да излезам од болницата. И конечно, кога ќе бидам подготвена, да продолжам понатаму со нашите планови.”

  “Поминваа месеци на подготвителната работа, и физичка и ментална. Мојот доктор добро не познавал и не беше изненаден од мојата одлука. На 9 февруари, со поддршка на мојата и мајката на Сем, пренесени ми се последните два ембриони.”

  “Имаше многу солзи и љубов во таа соба. Неколку недели подоцна, дознав дека носам едно здраво, силно дете. Тоа беше во ред. На начинот на кој јас гледам, Сем добива едно и јас добивам едно. Се разбира, тоа е горчливата, но во исто време и слатката работа. Тоа беше наша одлука и она што сметам еден од најубавите благослови во животот.”

  “Затоа, јас сум многу среќна и возбудена што во октомври ќе имаме бебе. Џек сака да има сестра. Како и со претходните бремености, дознав на самото место. Или како што ќе речеше Сем – оригинално дознавање на полот”.

  Latest Posts

  Млада жена со диагностицирана мозочна смрт се разбуди по 7 месеци во кома

  31-годишна Американка со диагностицирана мозочна смрт излезе од кома по седум месеци. Кертис Брабсон долго време страдаше од епилептични напади. По последниот, девојката почнува да...

  Една млада мајка се соочила со најтешкиот избор во животот и избрала да го остави своето дете да умре – дали постапив правилно, се...

  Британска мајка ја донесе најтешката одлука во својот живот и направи нешто што е незамисливо за речиси секоја мајка - помогнала да умре своето...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.