6 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Млада жена со диагностицирана мозочна смрт се разбуди по 7 месеци во кома

  31-годишна Американка со диагностицирана мозочна смрт излезе од кома по седум месеци. Кертис Брабсон долго време страдаше од епилептични напади. По последниот, девојката почнува да...

  Една млада мајка се соочила со најтешкиот избор во животот и избрала да го остави своето дете да умре – дали постапив правилно, се...

  Британска мајка ја донесе најтешката одлука во својот живот и направи нешто што е незамисливо за речиси секоја мајка - помогнала да умре своето...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Василиевата молитва е најсилна против негативните влијанија! Еве што и како да направите!

  Василиевите молитви најмногу се користат кога се плашиме дека имаме негативно влијание од некого или некаде.

  Многу луѓе сведочат дека се чувствувале многу подобро откако ги прочитале сами дома. Можете исто така да прашате свештеник. Не плаќајте некои надрилекари за да го направите тоа.

  Тие се читаат неколку пати на ден ако се сомневате дека некој лошо влијае на вас

  Според свештениците, молитвите влијаат на нас на енергетско ниво и се најдобриот начин да се свртиме кон нашата вера. Така е, не одиме по секакви мажи и жени кои наплаќаат пари за такви услуги.

  Читањето на молитвата најдобро функционира ако го комбинираме со неколкудневен пост, со кој ја покажуваме нашата силна вера и волја.
  Има нешто многу важно што треба да го знаете ако одлучите да одите во црква за да ја прочитате вашата молитва таму.

  Особено ако те испратил некој таму. Се посетува храм, но не случајно и не во екстремна потреба, едноставно затоа што некој не испратил таму со некакви упатства и затоа што имаме потреба.

  Ако одите таму да запалите свеќа, бидете дел од службата, обидете се да се однесувате соодветно, разговарајте со луѓето таму.
  Врати се подоцна. Обидете се да станете дел од духовниот живот, просветлете се, станете дел од заедницата. Во спротивно, на погрешен начин барате спас од проблем.

  Да се ​​молиме на Господа!

  Бог на боговите и Господар над господарите,

  Создател на огнените редови, вешт уметник на бестелесните сили и Творец на сè небесно и земно, горе и долу, Кого никој не го видел, ниту може да го види, и од Кого се плаши и трепери целото создание, Ти Кој некогаш се фалел со командантот на небесната војска, која во непослушност отстапи од својата служба, ти ја фрли на земјата и ангелите кои се повлекоа со него, кои станаа демони на злобата, ги фрли во длабочините на темниот Тартар (Пеколот), кој ја направи оваа магија, изведена со Твоето страшно име (Исус од Назарет), за да биде опасност за овој водач на злобата и за сите негови војски кои паднале со него од горниот светол регион. Избркајте го и забранете нему и на неговите демони целосно да попуштат, да не им нанесуваат повеќе штета на духовно запечатените, за запечатените да добијат моќна и силна сила, да го газат змејот и скорпијата и секоја непријателска сила, за тоа се пее и прославува и од секој здив со страв го прославува Твоето, на Отецот, Синот и Светиот Дух – пресвето име, сега и секогаш и во вековите. Амин!

  Latest Posts

  Млада жена со диагностицирана мозочна смрт се разбуди по 7 месеци во кома

  31-годишна Американка со диагностицирана мозочна смрт излезе од кома по седум месеци. Кертис Брабсон долго време страдаше од епилептични напади. По последниот, девојката почнува да...

  Една млада мајка се соочила со најтешкиот избор во животот и избрала да го остави своето дете да умре – дали постапив правилно, се...

  Британска мајка ја донесе најтешката одлука во својот живот и направи нешто што е незамисливо за речиси секоја мајка - помогнала да умре своето...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.