6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вардар ќе се бори против најдобрите во Лигата на шампионите

  Поранешниот европски шампион Вардар немаше многу среќа во ждрепката за новата сезона во Лигата на шампионите, откако ја доби далеку потешката група А полна со европски гиганти.

  По ждрепката на ЕХФ, Вардар се најде во групата А со актуелниот европски шампион Монпелје, Барселона, Веспрем, Кјелце, Рајн Некар Левен, Кристијанштад и Мешков Брест. Со ова, Вардар ќе има многу тешка задача да го повтори успехот од последните две сезони кога завршуваше како првопласиран во својата група и добиваше директен пласман во четврт-финалето.

  Во групата Б се француските фаворити Пари Сен-Жермен, Нант, Пик Сегед, Флензбург, ППД Загреб, Целје, Скјерн и Мотор Запорожје.

  Вице-шампионот Металург се наоѓа во групата Ц со тимовите на Силкеборг, Спортинг Лисабон, Бешикташ, и старите познаници Чеховски Медведи и Татран Прешов.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.