6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Ванѓа со непроценлив совет за сите жени: Ако немате деца во осма година

  Ванѓа со непроценлив совет за семејството: Не се дели, децата страдаат, а ти нема да видиш аир!

  Денес многу се зборува за семејството, бракот, љубовта. Нашите вредности се сменија, да, но погледнете што има да каже Ванѓа на оваа тема:

  „Семејството е свето, мажот и жената мора да бидат едно. Во куќа петелот да запее, зборот на човекот да се слуша.“ „Не се карајте за куќи! Не се карајте за имоти! Оган нека ги изгори куќите ако во нив нема мир и љубов!“

  „Жената е огледало на мажот, домот е огледало на жената, децата се огледало на мажот и жената.
  „Нема поголемо богатство од мајката. Ни маж, ни дете, ни брат. Она што се крие во мајчиното срце е најслатко. Мајката заштитила… Мајка не ја оставаш на старост“.

  „Кога раѓате деца, мора да знаете дека повеќе не припаѓате на себе, туку на овие деца. Давате живот за кој сте одговорни“.
  „Радете деца додека сте млади, додека вашето тело е здраво и имате сила. На подоцнежна возраст, децата се раѓаат хендикепирани и потешко се грижат за нив.’

  „А мајка која не родила е мајка. Ако не можете да родите, посвоете дете. Нахранете го, едуцирајте го, подигнете му ја свадбата и што е најважно, побарајте добар човек да го направи тоа. Ова е најважно“.
  „Мајка не е таа што родила, туку онаа која воспитала и образувала“.
  „Погрешно е жената да не раѓа, но двојно е погрешно да не одгледа дете.

  „Поминаа седум години, поминаа осум години, ако немаш дете ќе имаш. И тогаш мајката ќе се смири и природата ќе може да роди“.
  „Не оставајте ги вашите деца, не ги осудувајте нив и себеси на страдање. Мајката што ги остава своите деца носи тежок камен околу вратот“.

  „Сиромаштијата е цвет, не се радувај на богатството. Сиромаштијата ви овозможува да уживате во децата, пријателите, роднините. А богатството ја разболува душата…“

  Извор: жена.бг

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.