6 C
Skopje
вторник, ноември 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Вакви вистински пријатели ви се потребни според хороскопскиот знак

  Сите имаме потреба од вистински пријател, некој со кој ќе ги делиме најсреќните, но и најтажните моменти од нашиот живот.

  prijateli

  Сепак, како што минува времето, така сфаќаме и дека сѐ потешко е да се најдат ваквите пријатели. Ако го следите својот хороскопски знак, тогаш веќе знаете кои се вашите лични особини. Но, она што можеби не го знаете е тоа дека овие особини можат да ви помогнат да дознаете каков вид пријател ви е потребен. Пронајдете го својот хороскопски знак и откријте кој вид пријател најмногу ви одговара.

  Овен

  На Овенот му треба пријател кој ќе биде до него, без разлика каква е ситуацијата. Овните секогаш се спремни за предизвици, па истото го бараат и од нивните пријатели. Барајте луѓе коишто имаат енергија и страст за животот. Вам ви е потребен пријател кој ќе оди на забава, на дневно патување или пак само едноставно излегување од дома за да јадете, во кое било време.

  Бик

  Бикот сака да се грижи за своите пријатели, па затоа, неопходно е да пронајде некој кој ја цени неговата грижливост. Тие најчесто бараат луѓе кои се огледало на нивната личност, но бидејќи се многу смирени личности, важно е да пронајдат пријател кој може да биде мрзлив во сабота вечер. Биковите исто така се заинтересирани и за храна и музика, па, одберете некој кој ги има истите вкусови.

  Близнаци

  Близнаците имаат специфичен хумор кој го користат за да го добијат тоа што го сакаат, па затоа, за нив е важно да имаат пријатели кои ќе го разбираат. Близнаците се комбинација на сериозност и забава, па нивните пријатели треба да научат како да се справат со нивниот карактер. Покрај тоа, тие исто така сакаат да имаат длабоки разговори со луѓето, па честопати им е потребен пријател со кој ќе можат да се занесат во разговорот.

  Рак

  Ракот е емоционална личност, па му треба пријател кој ќе ги разбира неговите чувства и со кој ќе може да се поврзе. Ракот има голема имагинација, па истото го бара и од своите пријатели. Тие исто така сакаат да поминуваат време и дома, па бараат пријатели со кои може да поминат една ноќ гледајќи филмови и тоа да биде нивниот совршен викенд.

  Лав

  Лавот е секогаш расположен за забава, што значи дека и неговите пријатели треба да бидат вакви. Ова може да биде одење на некој настан или пак едноставно да се организира дружење во нечиј дом. Сепак, тоа што го планира Лавот ќе сака да го сподели и со своите пријатели. Тој е и голем љубител на филмовите, па потребен му е некој со кој ќе може да разговара на оваа тема. Лавовите сакаат да патуваат, но доколку не добијат можност да патуваат со нивните пријатели, тие дефинитивно ќе го сторат тоа и сами.

  Девица

  Девицата е сериозна личност која знае дека во животот малите работи се најважни. На Девицата ѝ е потребно да биде окружена со пријатели кои можат да ја комбинираат забавата со сериозност. Таа треба да одбира личности со кои може да ги споделува своите омилени книги или некој со кој може да оди на еднодневно патување и да ужива во убавините на природата.

  Вага

  Вагата обожава да биде окружена со пријатели, па затоа ѝ е потребен некој кој ќе биде до неа повеќето часови во денот. Вагата е дарежлива личност која сака да ги споделува своите омилени работи, а тоа дефинитивно ја вклучува и нејзината најдобра пријателка. Всушност, таа треба да бара пријател кој во основа е нејзин близнак.

  Скорпија

  На Скорпијата ѝ се потребни пријатели кои се доволно храбри да пробуваат нови работи, бидејќи сака сè да искуси. Таа сака некој со кој може да биде пријател засекогаш. Како личност полна со страв, потребни ѝ се пријатели што ќе одговараат на оваа карактеристика.

  Стрелец

  Стрелецот постојано е во потрага по некој кој може да одговори на неговото ниво на оптимизам и ентузијазам. Нему му се потребни пријатели кои можат да поднесуваат шеги, без разлика какви се. Стрелците исто така сакаат да патуваат, па кога ќе го најдат вистинскиот пријател, тие секогаш ќе го планираат патувањето со него.

  Јарец

  Јарецот ги сака своите пријатели исто толку колку што го сака своето семејство, па нему му треба некој со кој може да излезе или пак, да го однесе на семејните собири. Јарецот исто така сака љубители на музика кои ќе може да ги однесе на концерти или да споделува мислења. Јарецот одвреме-навреме може да биде сериозен, но неговите пријатели знаат дека тоа е само дел од она што го прави голема личност.

  Водолија

  Водолијата секогаш размислува длабоко. Таа може да биде социјална личност, но исто така на моменти е тивка, при што ѝ се потребни пријатели кои можат да ја разбираат промената во нејзините емоции. На Водолијата ѝ треба еден пријател кој ќе ја дели со неа способноста за слушање на другите и за помагање, кога тоа е потребно.

  Риби

  Рибите секогаш се подготвена да истражуваат нови места и нови интереси, па сакаат некој кој ќе им биде партнер во ова. Тие бараат пријател кој е исто толку пријателски и љубезно настроен како нив. Сакаат и пријател со кој ќе ужива во филмови, музика или книги.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.