6 C
Skopje
сабота, јуни 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Доколку немате бели полумесеци на ноктите, веднаш посетете лекар

  Белите полумесеци на ноктите се нарекуваат лунула. Тие претставуваат важен дел од нашето тело, се многу осетливи, а некои експерти велат дека нивната големина...

  Најлековитата вода во Македонија: На само 15 километри од Кичево

  Станува збор за Свињиште. Планинско село кое се наоѓа на само 15 километри од Кичево, веднаш покрај патот за Демир Хисар. Природата му дарила две...

  Стигнала до 228 кг, И ДАВАЛЕ ГОДИНА ДЕНА ЖИВОТ, сега има 82 кг, се за борба ДА ИМА ДЕТЕ

  Сара Придис (35) од Англија е жена на која и било кажано дека ако не стори нешто итно во врска со својата тежина, нема...

  Инспиративно: Ова е приказна за чистачка која ќе ве потсети дека сите сме подеднакво вредни

  За време на мојот втор месец како медицинска сестра, професорот ни даде ненајавен тест. Бев примерен студент и лесно одговарав на прашања додека не...

  Вака би изгледало утрото доколку сите хороскопски знаци живеат заедно

  Дали би можеле да замислите ситуација во која дванаесетте хороскопски знаци живеат заедно во еден стан?

  dvojka_karanje

  Тоа значи дванаесет различни карактери на едно место. Утрото, прикажано на еден хумуристичен, но мошне реален начин, би изгледало отприлика вака:

  06:00 Девицата станува и пред туширање го чисти тоалетот. По перењето на забите, четката ја става во стерилна кесичка и ја остава на посебно место, подалеку од сите останати.

  06:15 Јарецот станува и го исклучува бојлерот. Помина терминот за евтина струја.

  06:20 Водолијата оди на утринско трчање.

  06:30 Вагата и лавот се пред огледало и се конфронтираат за хидратантната крема и гелот за коса.

  06:40 Бикот појадува „Нутела“ со супена лажица.

  06:45 Стрелецот станува и го вклучува бојлерот.

  07:00 Ракот прави сендвичи, Девицата цеди овошје, а Близнакот е во кревет со мобилниот телефон.

  07:05 Скорпијата ја крши вратата од тоалетот, Вагата излегува смртно навредена со несесерот во рака.

  07:10 Овенот станува и ја вклучува стоперката.

  07:11 и 45 секунди Овенот е истуширан, облечен и мавта од скалите. Ја исклучува стоперката.

  07:15 Бикот со лажицата уште гребе по теглата. Нема веќе „Нутела“.

  07:20 Вагата и Лавот повторно имаат расправија пред огледалото, последна пред да го напуштат домот.

  07:30 Водолијата се тушира со ладна вода, Јарецот повторно го исклучил бојлерот.

  07:40 Сите излегуваат.

  07:50 Близнаците се враќаат, го заборавиле паричникот.

  08:00 Рибите се будат и сфаќаат дека се заклучени во станот.

  Latest Posts

  Доколку немате бели полумесеци на ноктите, веднаш посетете лекар

  Белите полумесеци на ноктите се нарекуваат лунула. Тие претставуваат важен дел од нашето тело, се многу осетливи, а некои експерти велат дека нивната големина...

  Најлековитата вода во Македонија: На само 15 километри од Кичево

  Станува збор за Свињиште. Планинско село кое се наоѓа на само 15 километри од Кичево, веднаш покрај патот за Демир Хисар. Природата му дарила две...

  Стигнала до 228 кг, И ДАВАЛЕ ГОДИНА ДЕНА ЖИВОТ, сега има 82 кг, се за борба ДА ИМА ДЕТЕ

  Сара Придис (35) од Англија е жена на која и било кажано дека ако не стори нешто итно во врска со својата тежина, нема...

  Инспиративно: Ова е приказна за чистачка која ќе ве потсети дека сите сме подеднакво вредни

  За време на мојот втор месец како медицинска сестра, професорот ни даде ненајавен тест. Бев примерен студент и лесно одговарав на прашања додека не...

  АКТУЕЛНО

  Стигнала до 228 кг, И ДАВАЛЕ ГОДИНА ДЕНА ЖИВОТ, сега има 82 кг, се за борба ДА ИМА ДЕТЕ

  Сара Придис (35) од Англија е жена на која и било кажано дека ако не стори нешто итно во врска со својата тежина, нема...

  Инспиративно: Ова е приказна за чистачка која ќе ве потсети дека сите сме подеднакво вредни

  За време на мојот втор месец како медицинска сестра, професорот ни даде ненајавен тест. Бев примерен студент и лесно одговарав на прашања додека не...

  Сите ми велат дека имам РОГОВИ од сопругата па решив да ја проверам дали е вистина…

  Изневерата за некои луѓе можеби звучи примамливо и возбудливо, но на крајот таа секогаш ги урива темелите на врската и нанесува голема болка. Многу се...

  Исповед на една мајка со дете болно од Аутизам: Зошто Марио не зборува, зошто лелека така …?

  Скопјанката Весна е мајка на две деца, таа раксажува за своето второ дете на кое му е дијагностициран аутизам.Само до пред три години не...

  Се вработив во Германија како доктор и за прв пат почувствував како изгледа нормален живот

  Д-р Немања Јоловиќ (37) ја напушти Србија во 2014 година и замина во Германија за да работи. Пред тоа, тој безуспешно се обидуваше скоро...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.