6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Важно за сите возачи: Вака да сигнализирате во случај на опасност

  Кога ќе добиеме право да возиме, сите сме среќни, но често забораваме дека тоа е и голема одговорност.

  Затоа постојат правила кои секој возач мора да ги почитува. Кога поминувате покрај голем камион, секогаш постои ризик да ги потцените нашите опции и да се случи најлошото.

  Особено на пат со две ленти со слаба видливост. Секој од нас станува нервозен кога ќе го блокира голема и долга сканија и долго време вози со мала брзина. 60% од несреќите се случуваат на овој начин – ризично претекнување.

  Во ова поучно видео ќе видите како, со помош на специјални сигнали, руските камионџии им сигнализираат на автомобилите дали патот е чист и дали можат непречено да ги поминат.

  Се надеваме дека преку овој клип македонските возачи ќе станат малку потолерантни кон нас и ќе научат да не штитат од несреќи на овој начин. Ништо не ги чини да даваат такви сигнали додека ние сме зад нив. Погледнете како е направено и СПОДЕЛИ.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.