6 C
Skopje
вторник, јануари 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  Вавринка сигурен, Медеведев го „шутна“ Циципас

  Шампионот од 2016 година, Стен Вавринка извлече тешка 7:6(5)/4:6/6:3/7:5 победа над Французинот Иго Умбер да обезбеди супер-дуел со Милош Раонич во третото коло на САД опен.

  20-годишниот Умбер го намачи Вавринка, посебно во првите два сета, но искуството на Швајцарецот се покажа во финишот на мечот. Канаѓанецот Раонич со 6:3/6:4/6:4 го победи Французинот Жил Симон.

  Русинот Данил Медведев пак, со 6:4/6:3/4:6/6:3 го совлада грчкиот тинејџер Стефанос Циципас, кој одличната форма во текот на летото не успеа да ја префрли на последниот гренд слем од сезоната. Медведев сега ќе игра со уште еден млад тенисер, Хрватот Борна Чориќ, кој со 7:6(4)/6:2/6:3 по 2 и пол часа го совлада Шпанецот Роберто Карбалјес Баења.

  Финалистката од 2012 и 2013, Викторија Азаренка се пласираше во третото коло на САД опен по убедливата 6:1/6:2 победа над Русинката Дарја Гаврилова по час и 2 минути игра.

  Белорусинката имаше предност во текот на целиот меч, и иако загуби два брејка, имаше дури 16 шанси за брејк, искористувајќи седум од нив за пласман во третото коло.

  Таму е и Украинката Елина Свитолина, откако за само 68 минути со 6:2/6:3 ја совлада Германката Татјана Марија. Актуелната шампионка, Слоун Стивенс се врати од сет негатива за 4:6/7:5/6:2 победа над Украинката Анхелина Калинина, а ветеранката Венус Вилијамс со 6:2/7:5 ја совлада Италијанката Камила Џорџи.

  Текстот Вавринка сигурен, Медеведев го „шутна“ Циципас е превземен од МАКФАКС.

  Latest Posts

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.