6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бубевски најави кривична пријава за заканата од адвокатот на Ејуп Алими

  Обвинителот Гаврил Бубевски од СЈО за „Макфакс“ рече дека ќе поднесе кривична пријава за заканите на адвокатот на обвинетиот координатор на ДУИ, Ејуп Алими, за денешното рочиште во предметот „Титаник 3“.

  „На судењето реков дека изјавата е дадена од очај, но поради овој начин на комуникација, ќе поднесеме кривична пријава до Обвинителството во текот на утрешниот ден“, рече Бубевски.

  Адвокатот Мефаиљ Арслани во реакција до јавноста пиша дека наводите кои беа изнесени во судот на обвинителката Фетаи се невистинити и побара јавно извинување. Демантира дека тој или неговиот клиент му се заканувале на обвинителот Гаврил Бубевски. Во реакцијата пиша и дека ќе ги побара снимките од рочиштето од судот за, како што објасни да ја демантира обвинителката.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.