6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Бритиш Американ Тобако е нов глобалeн партнер на МекЛарен

  Дел од ова партнерство се однесува на соработката на БАТ со компанијата МекЛарен Применети Технологии (McLaren Applied Technologies), првенствено во развојот на батерии, напредни материјали и дизајн на производи. Двете компании ќе ги развиваат и ќе ги споделуваат своите најдобри практики, индустриско знаење, искуство во производните процеси и иновациите.

  Партнерството со МекЛарен ќе придонесе за побрзо остварување на амбициите на БАТ за трансформирање на тутунскиот бизнис во насока да им овозможи на потрошувачите помалку ризични тутунски и никотински производи. Ова партнерство ги обединува двете компании преку нивната заедничка страст за технологија, иновација и дизајн, како и јасната желба преку сопствените бизниси да допринесат за суштински значајни промени.

  Како глобален партнер на МекЛарен Формула Еден (McLaren Formula One), БАТ ќе биде присутен во текот на целата сезона – на самите болиди и во рамки на други позиции, согласно важечките регулативи и закони. Дополнително, на 14 февруари, во рамки на настанот на кои ќе бидат претставени новите МекЛарен болиди за 2019 година, БАТ ќе ја претстави својата нова платформа – “A Better Tomorrow” (“Подобро утре”).

  Коментирајќи го ова партнерство, Кингсли Витон (Kingsley Wheaton), Извршен директор за маркетинг на Бритиш Американ Тобако, изјави:

  “Навистина се гордееме и сме возбудени за ова ново партнерство кое овозможува дополнително да го забрзаме процесот на трансформација на компанијата и темпото на иновативноста. На ова партнерство гледаме како на вистинска глобална платформа која дополнително ќе ги нагласи нашите производи со потенцијал за намалување на ризикот, а кои ги развиваме под брендовите ‘Vype’, ‘Vuse’ и ‘glo’. Иновациите и технологиите ќе ја поддржат визијата на БАТ за креирање на “подобро утре“ за нашите корисници ширум светот“.

  Жак Браун (Zak Brown), Извршен директор на МекЛарен Рејсинг (McLaren Racing) изјави:

  “Го поздравуваме приклучувањето на БАТ во МекЛарен тимот и ја поддржуваме нивната амбиција за креирање значајни и долготрајни промени реализирани преку иновации. Трансформацијата на БАТ е во фокусот на ова партнерство и сме задоволни што со своето искуство и експертиза можеме да ги поддржиме и да им помогнеме во реализацијата на нивните идеи и замисли.”

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.