6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  Бремена жена починала, докторите го спасија бебето со царски рез: Она што следуваше е само Божјо чудо (ФОТО)

  Како и секое утро, така и тогаш тргнала на работа и не ни помислувала дека може да се случи нешто вакво.

  Ерика Нигрели, 32-годишна наставничка по англиски јазик во Тексас, била во 36-тата недела во бременоста. Се било во ред, но потоа се случи хорор кој беше главна тема во медиумите ширум светот.

  Ерика влегла во училницата за да го одржи часот, но веднаш паднала во несвест.

  Нејзините колеги, вклучувајќи и медицинска сестра, веднаш се обиделе да помогнат. Го масирале срцето, давале вештачко дишење, а користеле и дефибрилатор.

  Кога наставничката паднала, учениците панично истрчале надвор и очајно барале помош. Сопругот на Ерика, Нејтан, кој исто така работи во училиштето ја слушнал вревата од учениците и се стрчал кон училницата.

  Во тој момент стигнала Итна помош. Ерика била пренесена во болница, но заклучиле дека е предоцна затоа што нејзиното срце престанало да чука.

  Во овој хорор, докторите успеаја да го спасат животот на малото бебе. Три недели пред терминот, од телото на својата мртва мајка, со царски рез беше родено мало девојче.

  Докторите се подготвуваа да ја напуштат салата, а потоа слушнале за нив добро познат звук. Отчукување на срце. Хирурзите се вратија и беа сведоци на чудо- срцето на Ерика почнало да чука.

  Светските медиуми за оваа вест пишуваа со наслови „Ова е само Божјо чудо“!

  Неколку недели таа поминала на Интензивна нега од кои пет дена вила во вештачка кома. И нејзиното бебе беше на Интензивна.

  За три месеци, малата Елајна била тргната од апарати за дишење кога тежела 4 килограми.

  За Ерика се воспоставило дека боледува од нешто кое предизвикува проблеми со срцевиот мускул што е причина за бројни срцеви удари кај млади и активни спортисти.

  Оваа потресна приказна има среќен крај. Ерика и нејзиното бебе денес уживаат во заедничка прегратка.

  Latest Posts

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  АКТУЕЛНО

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.