6 C
Skopje
вторник, ноември 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Бостон врати уште еден брејк, Вестбрук руши рекорди

  Бостон го врати двојниот брејк и израмни во четвртфиналната серија на Истокот, против Чикаго на 2-2, идентичен е резултатот во серијата на Западот помеѓу Јута и ЛА Клиперс, додека Хјустон води против Оклахома 3-1, иако во четвртиот меч Расел Вестбрук имаше уште едно блескаво издание и забележа трипл-дабл за едно полувреме.

  Бостон лошо ја почна серијата против Чикаго, со два порази на домашен терен, но успеа да врати со иста мерка, со две гостински победи и да го израмни резултатот на 2-2.

  Селтикс, изминатата ноќ, победија во Чикаго 104:95, благодарение на Ајзеа Томас, кој на почетокот на серијата доживеа семејна трагедија, откако неговата помлада сестра загина во сообраќајна несреќа.

  Бостон уште на стартот на натпреварот стигна до предност од 20 поени, Чикаго се обиде да се врати во мечот во третиот период со серијата 12:0, но Бостон го одби налетот на ривалот и без проблеми забележа победа.

  Ајзеа беше најефикасен кај Селтикси со 33 поени, а на спротивната страна идентичен број на кошеви постигна Џими Батлер.

  Натпреварот број 5 се игра на 27.април во Бостон, шестата два дена подоцна во Чикаго, а евентуалниот седми меч е закажан за 1.мај на теренот во Бостон.

  Оклахома не успеа да ја забележи втората победа во дуелот со Хјустон иако Расел Вестбрук одигра уште еден неверојатен меч. Вестбрук забележа трипл-дабл уште во првиот дел (17 поени и 10 скокови и асистенции), а мечот го заврши со 35 поени и по 14 скокови и асистенции. Плејмејкерот на Оклахома е вториот играч во историјата на НБА лигата кој на три последовни натпревари во плеј офот запишал двоцифрени бројки во три различни статистички категории. Претходно тоа му успеало само на Оскар Робертсон во далечната 1967 година.

  Хјустон победи во Оклахома 113:109, откако во финишот на третата четвртина ја надополни негативата од 14 поени. До предност 3-1 во серијата Хјустон го предводеше Нене Иларио со 28 поени и 10 скокови.

  Јута го доби четвртиот натпревар во серијата со ЛА Клиперс и израмни на 2-2. Јута, со повратникот Руди Гобер, славеше 105:98. Францускиот репрезентативец забележа двоен ефект од 15 поени и 13 скокови, но клуч за триумфот на Јута беше придонесот на играчите од клупата кои постигнаа 66 поени. Клиперси ги предводеа Крис Пол со 28 поени, 12 асистенции и 9 скокови, односно Џамал Крофорд со 27 поени.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.