6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  Божјо чудо: Затрупано 207 часа, го вратија момче од другиот свет, но неговите роднини немале толку среќа

  12-годишниот Берат Јуџел е извлечен од урнатините по 207 часа. Како преживеал под урнатините на урнатата 8-катница во Адијаман е необјасниво.

  Спасувачкиот тим го повика Југел: „Дојдовме да те спасиме, Југел. Ни даде морал, стана надеж Југел“, му рекоа спасувачите од Холандија.

  Момчето било видно исплашено и очигледно дезориентирани. Тој беше видно вознемирен од светлината на фенерите во тунелот за отпадоци.
  Можеби по неверојатна среќа, кога се урнал неговиот дом, тој завршил во шуплина која го сочувала.

  Веројатно имал и храна и вода во близина. Тој беше пренесен во болница.
  Не се знае судбината на неговите роднини. Потрагата по нив продолжува, но шансите се мали. Тој имаше неколку браќа и сестри.

  Над 35.000 се веќе потврдени жртви. Силен земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала денеска ја потресе централна Турција.

  Земјотресот бил на 6 километри од градот Гексун, кој исто така е област во провинцијата Кахраманмараш.

  Земјотресот се случи во 9 часот и 36 минути по бугарско време на длабочина од 5 километри. Ова е јасно од податоците на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

  Бројот на загинати во разорните земјотреси во Турција и Сирија надмина 41.200, а во Турција загинаа 35.400, а во Сирија над 5.800. Обединетите нации побараа речиси 400 милиони долари за помош на погодените од земјотресите во Сирија.

  Многу луѓе во погодените области на Турција ги напуштаат своите домови по најголемата катастрофа во модерната историја на земјата. Поголемиот дел од потрагата сега е завршен и започнато е уривање на зградите и расчистување на шутот, но на некои места спасувачите продолжуваат да работат.

  Latest Posts

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.