6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Божјо чудо- Била бремена, имала сообраќајка и паднала во кома, но ја дочекало чудо

  Аргентинската полицајка Амелиа Банан минатата година доживеала тешка сообраќајна несреќа, додека била во шестиот месец од бременоста. Колегите со кои била во автомобилот велат дека таа претчувствувала дека ќе се случи нешто лошо, но сепак тргнала со нив.

  Многу брзо по тргнувањето, од страната ги удрило друго возило и полицискиот автомобил излетал од коловозот. Амелиа се здобила со тешки повреди во главата и паднала во кома, додека нејзините колеги поминале неповредени.

  За среќа, со бебето се било во ред и продолжило да се развива во стомакот на мајката.

  Негде пред Божик ги отворила очите и ги помрднала рацете, но не можела да зборува. Многу брзо по будењето таа добила породилни болки. На Бадник, лекарите направиле царски рез и на свет дошол малиот Сантијаго. Семејството вели дека тоа е нивното Божиќно чудо, а грижата за бебето ја презела нејзината сестра Нора.

  Меѓутоа, неколку дена по пораѓањето Амелиа повторно паднала во кома, но за Велигден се случило уште едно чудо, таа повторно се разбудила и сега се труди да ги направи и првите чекори. Најмногу што може е да го прегрне својот син.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.