6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  „Бог ме погледна и останав трудна“: Тамара и Вук имаат нереална приказна што ќе ве допре

  Вук и јас долго време сакавме да станеме родители – вели Тамара

  Како што пишува Телеграф.рс – Позната е како некој кој успеа да го разубави животот на многу семејства во нашиот сосед Србија. Таа со сопругот Вук се запознала кога добиле шанса да работат заедно на телевизиски проект. Таа била задолжена за кастинг, а тој работел како менаџер за локација. Тие брзо се спријателиле и заљубиле.

  Вук замина од таа продуцентска куќа, но разбравме дека сме супер другари, како и дека одлично функционираме заедно, па набрзо потоа почнавме да живееме заедно. Се венчавме после година дена.

  – Вук и јас сакавме да станеме родители долго време, и бидејќи започнавме да работиме на терен, имав предвид дека еден ден, здравје Боже, ќе бидам во блажена состојба – рече Тамара.

  – Една зима, Вук и јас видовме дека имаме доволно финансии да одиме на ин витро оплодување напролет, без никакво оптеретување. Сметајќи дека ќе биде за неколку месеци, бевме целосно опуштени. Токму во тој период Бог нè погледна и јас природно останав во бремена – рече Тамара во тоа време.

  Таа ја зима својата мила на градилиштето, па малата Ленка е во кампер со нејзината мајка и не се одделува од неа дури и кога е на работа.

  – Таа има свој ритам на спиење и хранење што го вклопувам во распоредот за снимање. Имаме „мото-дом“ на сетот, кој не се разликува по удобност од стан во Белград. Само што воздухот е многу почист – рече Тамара во една прилика и додаде:

  – Имаше проблеми на почетокот кога почнавме да работиме со сопругот, но сега сме добро воспоставен и добро координиран тандем. Не само што тој и јас добро се познаваме, туку и целиот тим е скоро непроменет во својот состав со години. И за осуммесечно бебе, мислам дека најважно е да биде со родителите, каде и да се, па верувам дека таа ужива повеќе отколку да е во креветчето. Всушност, верувам дека сум привилегирана што можам да си го однесам бебето на работа.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.