6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Богат решил да нахрани 2 деца бездомници и ги повикал во ресторан! Кога келнерот му ја донел сметката, останал без зборови

  Оваа емотивна приказна доаѓа од Индија, од Хотел Сабрина, градот Малапурам.
  Ахилеш Кумар седел покрај прозорецот од ресторанот на хотелот Сабрина и додека го јадел својот скап оброк здогледал слабо и гладно дете како стои на улицата.

  Акилеш му сигнализирал на детето да дојде во ресторанот. По неколку минути детето влегло во ресторанот заедно со неговата сестра која го држела за рака.

  Ги прашал дали сакаат да јадат, а тие срамежливо укажале дека сакаат да го јадат истото јадење што тој го јаде.
  Кога завршуваат со јадење, Кумар го вика келнерот да му донесе сметка и да плати…

  Но, кога келнерот ја донел сметката, Кумар останал без зборови кога видел што пишува на неа! Имаше голема нула, а под неа пишуваше „Нема каса што може да наплати толку голема хуманост! Ви посакуваме се најдобро!“…

  Многу емотивен гест кој покажува дека има и хумани поединци на овој свет.

  Ако ви се допадна оваа статија или ви се корисни информациите, споделете ја со вашите пријатели на Фејсбук. На овој начин го поддржувате развојот на страницата и ни помагате да ви доставуваме интересни и смешни написи секој ден! Благодарам!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.