6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Богаташ нуди 300 илјади долари на оној кој ќе се ожени со неговата ќерка (ФОТО)

  Тајландски мултимилионер понудил 300 илјади долари и целиот свој имот на маж кој ќе се ожени со неговата 26 годишна ќерка. Се што бара е мажот да биде работлив и да ја прави неговата ќерка среќна.

  Арнон Ротдонг (58) сопственик на успешна плантажа за егзотични овошја наречени дуријани во тајландската провинција Чумпхон.

  Неговата ќерка Карниста му помага да го води семејниот бизнис – а тој сега ветил парична награда за мажот ќе се одлучи да му биде зет.

  Зетот ќе ја добие и фармата со дуријани, најголемата во регијата.

  Иако традицијата во Тајланд налага младоженецот да даде мираз, Ротхонг изјавил дека е спремен да ја прекрши традицијата за да најде добар маж за својата ќерка.

  „Сакам некој кој ќе се грижи за мојот бизнис и ќе го одржува. Не сакам некој кој ќе има супер диплома од бизнис или филозофија, туку упорен и работлив маж. Тоа е се“ – изјавил тој.

  Иако има и синови, Ротхонг се одлучил се да му даде на зетот: „Штом се венчаат, ќе му го дадам целиот свој имот“.

  Карниста зборува англиски и кинески, никогаш немала момче и во моментов ужива во вниманието со кој ја опсипуваат потенцијалните кандидати откако татко и јавно ја објави понудата пред целиот свет.

  Изјави дека не е лута на својот татко, можеби “малку изненадена“, бидејќи за понудата дознала од пријател, а не од татко и:

  „Изненадена сум и сето ова ми е помалку смешно. Вистина е дека немам момче, но доколку веќе се мажам, нека биде тоа некој вреден, некој кој е добра личност кој ја сака својата фамилија“ – изјавила Карниста, која додала дека парите сака да ги троши на пластични операции.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.