6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Битолчанка тешко повредена откако ја удрил автомобил

  На битолската улица „Столарска“ по полноќ на 16 јануари, автомобил „мицубиши“ со битолски регистарски ознаки удрил во 58-годишна битолчанка која пешачела.

  Како што информираат од МВР, возилото го управувал 36-годишен жител на селото Дедебалци, а 58-годишната жена при ударот се здобила со тешки повреди.

  Бидолчанката била пренесена во Клиничката болница во градот, а увид на местото извршила полициска екипа.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.