6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Билкарот Никола : Да не мрднам ако не ја отстраните диоптријата со ОВАА смеса

  Тој е нешто како легенда за регионот Варна. Билкарот Никола Атанасов од село Попович или едноставно Баи Кољо, како што сите го нарекуваат, ја заслужил почитта и почитта кај луѓето. Со билки и прекрасни рецепти и здравствени мешавини дава.

  Еден од неговите најбарани и популарни рецепти е оној за подобрување на видот.

  „Не е чудно што дури и децата се веќе со оштетен вид. Па, луѓето не се движат. Цел ден клечи пред компјутер, а потоа седи пред телевизор за „разновидност“. Како на овој начин на живот да имате здрави очи и добар вид. Заборавивме сè човечко и природно“, убеден е Баи Кољо.

  Затоа знае дека секој втор што дознал за него и тропнал на неговата врата ќе праша за рецепт која му го подобрува видот. И тој е навистина феноменален по резултат.

  „Да не мрднам ако не ги поправите очите со оваа смеса. „Барем ќе си ја преполовиш диоптријата, а тие муви, снегулки, дамки и слично што“ течат „пред очи целосно ќе исчезнат“, се заколнува Никола Атанасов. За неговата смеса ви се потребни само две компоненти – мед и 40 зелени ореви. Најдобро е да се уште млади и меки. Јаткастите плодови ги миеме многу добро и потоа чекаме да се исушат.

  Потоа со нож исечете ги на ситни парчиња и ставете ги во тегла од еден литар. Која ја наполнивме со мед. Добро е да има повеќе мед, речиси до врвот, но зависи од тоа колку имаме. Важно е добро да ги покриете оревите.

  Добро промешајте и оставете ја теглата затворена да отстои 14 дена. „Ќе почекаш и додека не помине времето нема да ја допираш теглата. Смесата станува лековита како што останува. По две недели можете да го користите по една лажица наутро“, објаснува билкарот.

  Никола Атанасов објаснува дека истата смеса треба да ја земаат и лица со послаб имунитет. За помалку од една недела ги крена на нозе и се чувствуваа многу посвежо и поенергично.

  Што се однесува до подобрувањето на видот, смесата треба да се зема секој ден најмалку три недели за да се почувствува нејзиниот ефект. А тој што не верува во пиење скапи таблети ќе има некаков ефект врз него“, мавта со раката Баи Никола, открива gzona.eu.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.