6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бизарности во Њујорк! Судијата му одржа лекција на Кирјос, по што тој победи (видео)

  Судиите сакаат да се во главна улога на САД опен ова лето. По контроверзите околу пресоблекувањето на Французинката Ализе Корне, добивањето на тренерски совети на Фернандо Вердаско, сега Ник Кирјос доби бизарна „лекција“ од судијата на столче пред да победи.

  Австралиецот губеше од својот противник Пјер-Иг Ербер со сет и брејк, кога судијата на столче Мохамед Лахјани се симна и му даде неколку совети.

  „Сакам да ти помогнам“, изјави Лахјани, по што му кажа дека фановите заслужуваат повеќе од него.

  По ова, Австралиецот почна да игра подобро и на крајот стигна до 4:6/7:6/6:3/6:0 победа.

  Текстот Бизарности во Њујорк! Судијата му одржа лекција на Кирјос, по што тој победи (видео) е превземен од МАКФАКС.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.