6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни и заштедете: Овие уреди трошат струја и кога се исклучени

  Дали сте знаеле дека некои домаќински уреди водат „таен“ живот и продолжуваат да работат дури и тогаш кога не се вклучени?

  Доколку сакате да заштедите, прочитајте кои уреди трошат струја кога се исклучени…

  1. Полнач без телефон = 1,2 вати дневно

  2. Компјутери и лаптопи = 96 вати дневно

  3. Уреди со тајмер = 108 вати дневно

  4. Телевизор = 24 вати дневно

  5. Дигитален ТВ тјунер = 22 вати дневно

  За некои, овие бројки ќе бидат безначајни, додека други ќе бидат импресионирани. Во секој случај, вреди да ги исклучувате уредите од штекер, бидејќи секој непредвиден проток на струја може да ве остави без пари и со куќа полна со изгорени уреди.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.