6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Беше најстрашното девојче на светот и сите се шегуваа со неа поради оваа фотографија – вака изгледа денес

  Зои Рот пред неколку години го носеше епитетот – најстрашното дете на интернет.

  Приказната за познатата фотографија на која девојчето блажено се смешка додека во позадина годи куќа почнала крајно наивно, а потоа се претворила, како и обично на интернет, во интернет катастрофа.

   

  View this post on Instagram

   

  some things never change #10years #heypoland

  A post shared by zoë (@zoeroth) on


  Приказната за Зои не враќа во 2004 година. Едно саботно утро во Северна Калифорнија девојчето и нејзиниот татко, кој со себе носел фотоапарат се упатиле кон куќата која била во сопственост на пожарникарната екипа. Тогаж пожарникарите вежбале гаснење на пожар.

  Нејзиниот татко направил неколку фотографии, меѓу другото и најпопуларната. Насмевнато девојче и куќа во пожар. Една година откако била направена таа фотографија, ЈПГ магазинот ја објавил фотографијата на девојчето и пожарот и набрзо станала интернет сензација. Нејзиното лице потоа се појавувало на секоја интернет монтажа.

  View this post on Instagram

  happy 49 to a style god. 50 isn’t ready for u yet!

  A post shared by zoë (@zoeroth) on

  Популарноста на нејзиниот лик на интернет не влијаела врз нејзиниот живот. Денес има 19 години и течно зборува кинески, а математиката ѝ оди од рака.

  Активна е како волонтер и во групите кои ја штитат природата. Таа е се само не е девојчето кое предизвикува катастрофи.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.