6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  „Бегство од Шошенк“ најдобриот филм во последните 30 години

  Одговор на прашањето кој е најдобриот филм во историјата се обиде да даде синџирот киносали „Showcase Cinemas“.

  Тие ги прашаа љубителите на филмовите кој е според нив најдобриот филм што го гледале во последните 30 години и се издвои култниот наслов – „Бегство од Шошенк“. Втор на списокот беше „Титаник”, а трет „Форест Гамп”.

  „Showcase Cinemas“ ја спроведе оваа анкета по повод 30-годишнината од постоењето.

  Освен филмовите, испитаниците ги прашале кој е најдобриот актер или актерка во последните 30 години. Титулата на најдобар актер ја понесе Том Хенкс …

  … а титулата на најдобра актерка Џуди Денч.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.