6 C
Skopje
недела, април 2, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Баба ми пие по 1 чаша секое утро и навечер пред спиење: Со се е на време, а умот и работи уште побрзо од мојот

  Се смета дека сурутката е без вредност. Сепак, неправедно заборавениот производ содржи многу витамини, протеини растворливи во вода, калциумови соли, додека е нискокалоричен (3 пати помалку калории отколку во јогуртот). Во многу култури, сурутката се користи како корисен безалкохолен пијалок.

  Вториот производ е лукот – највредниот лек, природен антибиотик, антидепресив, имуномодулатор, складиште на витамини и елементи во трагови.

  За жал, главно се користи во мали дози како зачин за јадења, заборавајќи на неговите лековити својства. Земањето сурутка во комбинација со лук може да ги излечи речиси сите болести без претерување. Сè што треба да направите е да го изберете вистинскиот сооднос и доза.

  Третман со серум со лук

  Иако овој метод нема речиси никакви контраиндикации, луѓето со проблеми со бубрезите, гастритис и висока киселост треба да го користат со претпазливост.

  Како да се земе серумот
  Оваа постапка ја подобрува функцијата на цревата, го спречува развојот на гнилостните процеси, ја нормализира киселоста на желудечниот сок, ја обновува природната цревна микрофлора. Ќе извршите висококвалитетно чистење не само на дигестивниот тракт, туку и на целото тело!

  Состојки:
  1 шолја полномасна млечна сурутка
  1 чешне лук

  Подготовка и употреба:
  Сурутката се подготвува со созревање на млекото. Изрендајте чешне лук и ставете го во чаша со сурутка. Смесата пијте ја наутро на празен стомак. Спроведете таков курс 4-5 пати годишно во текот на месецот.

  Зарем ова не е апсурдно лесен начин и ќе видите неверојатни резултати! На овој начин серумот може да се пие секој ден многу години и да заборави на многу здравствени проблеми.

  На непријатната арома можете да заборавите ако изедете парче лимон или портокал со кора.Гумите за џвакање со нане и лижавчиња исто така целосно го елиминираат непријатниот вкус.

  Обидете се да го пиете серумот со лук барем еден месец и ќе бидете многу задоволни со вашето здравје. Запомнете дека работата на целиот организам зависи од состојбата на вашите црева.

  Latest Posts

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.