6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Баба Ванѓа со предвидувања за 2023. година: Светот ќе се промени, а откри и кога луѓето ќе го запознаат Бога

  Како што се верува, Баба Ванѓа ја предвидела иднината се до 5079. година, кога според нејзино мислење, ќе дојде до конечен крај на светот.
  Баба Ванѓа, позната по своите пророштва, светот ја знае како “Женскиот Нострадамус”, дала прецизни предвидувања до 5079. година, а нејзините точни предвидувања до денес, се заслужни за нејзината огромна популарност.
  Кои се најинтересните предвидувања на Баба Ванѓа?

  Таа предвидела дека во 2023. година, Земјината орбита ќе се промени, пет години подоцна астроунатите ќе патуваат на Венера, а во 2043. година муслимани ќе завладеат со Европа, додека во 2046. година, луѓето ќе живеат повеќе од 100 години, бидејќи со леснотија ќе може да се врши промена на органи.
  Баба Ванѓа предвидела дека од 2100. година, ноќта повеќе нема да постои и вештачкото Сонце ќе го осветлува другиот дел од планетата, а во 2130. година благодарение на вонземјаните ќе можеме да живееме и под вода, а во 2164. година, предвидела дека животните ќе добијат човечки карактеристики.

  Од 2183. година, таа изјавила дека Марс ќе стане нуkлеарна сила и дека ќе побара независност од планетата Земја, додека во 2256. година непознат вселенски брод ќе донесе мистериозна болест на Земјата. исто така, во 2229. година ќе се роди ново движење на отпорот во Франција со цел сузбивање на иcлмот во Европа.
  Предвидувањата одат и до 3797. година, кога Баба Ванѓа изјавила дека животот на Земјата ќе исчезне, а дека луѓето ќе се преселат на нова ѕвезда, додека за 4509. година, таа изјавила дека луѓето конечно ќе го запознаат Бога и ќе разговараат со него лице во лице.

  <

  Баба Ванѓа за 4599. година, предвидеал дека луѓето ќе станат бесмртни, додека цивилизацијата својот врв ќе го достигне 4674. година, со популација од 340 милијарди луѓе, при што ќе започне репродукција со вонземски суштества.

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.