6 C
Skopje
петок, декември 8, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  „Ауди“ повлече 1,1 милиони автомобили поради ризик од пожар

  Германскиот производител на автомобили „Ауди“ повторно повлече автомобили од продажба со бензиски 2.0 ТФСИ мотор поради проблеми со пумпата на ладилникот.

  Поради постоење на опасност пумпата на течноста за ладење да предизвика пожар предизвикан од влага или запушување, „Ауди“ повлече 1,1 милиони возила од целиот свет.

  Сервисната акција се однесува на моделите A5 произведени 2013-2017 година, Q5 од 2013-2017, A4 2013-2016. и A6 2012-2015 година. „Ауди“ и минатата година се обиде да го реши овој проблем со доработка на софтверот, кој требаше да обезбеди прекин на доводот на струја во пумпата во случај на запушување или на неисправна работа, но очигледно таа метода не беше успешна.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.