6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  АТП: Мари се врати на второто место

  Енди Мари се врати на втората позиција на АТП листата, откако во неделата ја освои титулата на Мастерс турнирот во Рим.

  endi_marej

  Мари, во Рим, во два сета 6:3, 6:3 го победи Новак Ѓоковиќ и си го обезбеди статусот на втор носител на претстојниот Ролан Гарос, што значи дека со Србинот нема да може да се сретне пред евентуалното финале.

  Британецот има 8.435 бодови на второто место, додека на првата позиција Ѓоковиќ има комотна предност со 16.550 бодови.

  Трет на листата е Роџер Федерер (7.105), а потоа следуваат Стан Вавринка (6.110), Рафаел Надал (5.675), Кеи Нишикори (4.470), Жо-Вилфред Цонга (3.355), Томаш Бердих (2.850).

  Во Топ 10 се случија две промени, Милош Раониќ напредуваше за една позиција и се наоѓа на деветтото место (2.785), а Ришар Гаске од 12-то се искачи на 10-то место (2.725).

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.