6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Археолози нашле семе старо 800 години – кога го посадле се изненадиле од она што израснало

  Дека нашата планета е преполна со неверојатни работи, доказ е и следната приказна.

  Имено уште во 2008 година, археолозите вршеле ископување на Висконсин, каде дошле до неверојатно откритие.

  Таму имало мал глинен сад со големина на тениска топка стара повеќе од 800 години. На вистинското изненадување следело подоцна.

  Погледнете:

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.