6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Арслани: Не покажаа ништо во судница, па сега сакаат да се пресметаме надвор од неа

  Мефаиљ Арслани адвокатот кој го застапува пратеникот од ДУИ, Ејуп Аљими во случајот на СЈО за изборни нерегуларности „Титаник 3“ за кривичната пријава која обвинителот Гаврил Бубевски денеска ја поднесе против него вели дека обвинителите од СЈО во судницата не покажале ниту еден аргумент со кој го поткрепуваат обвинението, па сега се обидуваат да се пресметаат со него надвор од неа.

  „Не дозволуваат професионално да си ја водиме работата. Нашата арена е во суд со правни аргументи во предметот. Во случајот кој тие го застапуваат не приложуваат ниту еден аргумент, и одеднаш излегува нешто небулозно. Доколку како што велат заканите биле лани, зошто сега се кажува. Не знам дали сакаат да се прикажат како жртви и да се изврши притисок врз во судот“, вели Арслани за „Макфакс“.

  Адвокатот на Аљими и понатаму тврди дека не упатил никакви закани до Бубевски. Тој вели дека од изјавите на обвинителите може уште веднаш да се заклучи дека тој не се заканувал.

  „Прво рекоа дека заканите биле во суд, па во ходниците на судот, па излезе на крај кај Мавровка. Ако јас сум се заканил се знае како се постапува, се повикува полиција, се прави записник. Требало да биде пријавено тоа, од лани до сега сме имале многу рочишта, никој не спомена такво нешто“, рече Арслани.

  Адвокатот вели дека не е воспитан да ги дели луѓето на етничка, верска или било каква основа. Тој изјави дека остава на судот да утврди дали се вистинити обвиненијата дека упатил закани до Бубевски.

  „Ниту сум воспитан така, ниту скроен да се заканам и да ги делам луѓето на таков начин. Сите со кои работам во мојата канцеларија се Македонци, пораснав во Скопје со Македонци, оставам на судот да утврди дали тоа е вистина или не“, вели Арслани.

  Во пријавата која денеска обвинителот Бубевски ја поднесе до Основното јавно обвинителство е наведено дека на 10 ноември на паркингот пред трговскиот центар „Мавровка“, Арслани му се заканил на обвинителот на СЈО.

  Во истата стои дека додека сведокот А.И. го управувала возилото во кое се наоѓала обвинителката Фатиме Фетаи обидувајќи се да пронајде паркинг-место, го здогледале Мефаиљ Арслани. Сведокот го отворил прозорецот за да го поздрават и му рекле „Добар ден, Мефо, што правиш, како си“, при што адвокатот Арслани со висок и агресивен тон одговорил: „A бе, еве, не знаеме што да ѝ правиме на оваа пошто е наша (покажувајќи со рака кон Фатиме Фетаи), а на тој каурот матер ќе му расплачеме, фамилија ќе му е*еме“.

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.