6 C
Skopje
вторник, јули 5, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  “Анонимус” до партиите: Со Албанец премиер ќе ја превртиме Македонија наопаку

  Хакерската група од Македонија, “AnonOpsMKD”, дел од глобалната група “Anonymous”, која на денот на изборите го нападна агрегатот “Time.mk”, прати закана до сите македонски партии.

  Тие се заканија дека доколку на чело на Македонија биде избран премиер Албанец, дека ќе ја превртат земјата наопаку. Во пораката додаваат и дека не се одговорни за нападот на ДИК, а за тој напад како виновници ги посочуваат нивните “колеги” од Косово.

  Вака гласи новата порака на “AnonOpsMKD”:

  “Здраво на сите, Ви фалевме?

  Неколку точки објаснувања околу целиот „хаос“:

  – Не сме поврзани со нападот на ДИК, за тоа обратете се кај браќата од Косово, а доколку ви треба помош за пронаоѓање на сторителите отворете „дарквеб“, тие 2-3 „сајбер“ експерти во МВР знаат што е „дарквеб“, ако не ги имате тие „под Кале“.

  – Не сме поврзани со ниту една партија, сите партии ќе го јадат подеднакво во текот на наредните недели, без разлика дали сте полуписмени, продадени души, фашисти или терористи.

  – Не сме финансирани од ниту една партија, странска држава или странска служба, финансирани сме од гневот кон уништувачите на Македонија.

  – Не сме Руси, Кинези, Унгарци, духови сме, нас не не наоѓате, ние ве наоѓаме вас.

  Сега едно предупредување, буквална ЗАКАНА кон сите партии:

  Ако дозволите ДУИ да ве натера да изберете Албанец за Премиер, во замена за мандати – очекувајте цела Македонија ќе биде превртена наопаку, целосен „блекдаун“ ќе ви се случи во рок од 24 часа, не си го играјте к…от со македонскиот народ.

  Очекувајте повеќе твитови и интересни напади наскоро и не се замарајте да барате ИП адреси, логови или да ги контактирате Твитер за помош, ИП адрестата ни е на Марс, логовите пак во Дрисла.

  „We do not forgive, we do not forget. Expect us“”, пишува во пораката.

  Latest Posts

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.