6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Ана успеала да го запознае совршениот маж, и рекол дека ќе ја “собере” со своето Ламборџини, а потоа

  Ана Рајан (21) од Бердфордшир во Велика Британија вели дека уште на 18 годишна возраст и било доста од незрели момчиња од нејзината генерација.

  “Сакав постар маж кој ќе знае како треба да се третира жена – се присетува Ана за британските медиуми. Таа вели, дека отсекогаш сонувала за тоа да ја посети Австралија и веќе од 18. години, започнала интензивно да штеди за да го оствари својот сон.”

  “Го чував секое пени кое го заработував и размислував за тоа колку би било убаво да најдам некој ситуиран маж кој би ме разгалил додека штедам. Зборував за тоа со другарка, а таа ми покажа сајт за запознавање со успешни мажи”, раскажува оваа девојка.

  Како што вели, после кратко размислување, направила профил на апликацијата, навела и дека бара спонзор, а потоа чекала.

  Не поминало премногу време, а пристигнала порака од извесен Џејмс Валш.

  “Прво започнав да му го проверувам профилот – пишуваше дека работи на берза, дека заработува преку 50 милиони фунти годишно, дека има стан во Челзи каде што живее, но и деловни простори во Дубаи и Единбург. Тој напишал дека нема време за класична врска и запознавање, и дека сака жена која за него би претставувала трофеј.

  Започнавме да се допишуваме и наскоро разменивме телефонски броеви”, вели Ана.

  Наредните седум месеци поминале така што со часови се допишувале и слушале, а тој редовно и праќал слики на кои го прикажувал неговиот луксузен живот, а потоа паднал договор да се сретнат во живо.

  -Бев малку изненадена кога Џејмс ме праша да го соберам со мојот автомобил на железничка станица. Мислев дека ќе дојде во своето ламборџини, па малку се разочарав кога ми рече дека одлучил да дојде со воз. Сепак, тоа не ме предомисли во намерата. Состанокот беше прекрасен, иако тој често беше на телефон со клиенти. Го плати нашиот ручек во кеш и додека тој плаќаше го забележав неговиот Ролекс часовник. Го испратив до железничката станица уверена дека сум заљубена. Закажавме втор состанок за следниот викенд – раскажува оваа девојка.

  Следниот состанок беше вечера на која и соопштил дека се заљубува во неа. Ана вели дека не можела да поверува во својата среќа. Меѓутоа, кога и да се виделе, нешто се случувало со неговото ламборџини, па Ана морала да го вози со својот автомобил.

  После еден состанок, го повикала кај себе.

  -Моите родители не се дома за викендот, штета е тоа да не го искористиме – му рекла Ана. Тој таа вечер и рекол дека смета дека таа е негова девојка, планирал нејзино преселување во неговата вила и и ветувал луксузен живот. Имал само еден проблем – казна која морало да ја плати.

  Како што и објаснил, некој од неговите вработени направил проблем на работа поради што тој ќе мора да плати казна од 5.000 фунти.

  Меѓутоа, сметките на неговата фирма биле замрзнати од страна на банката. Тогаш тој како на шала и рекол дека ова може да е последниот пат да го види, бидејќи може да заврши во затвор поради ова.

  -Бев во шок, но тој ми рече да не се грижам, дека тоа некако ќе го среди – вели Ана. Утредента, Џејмс повторно ја започнал приказната за казната.

  Ана вели, дека брзала за на работа, па ништо не искоментирала, на што тој побеснел и ја зграбил за раката, па и рекол дека итно му требаат пари. Отмениот речник на господинот од Челзи исчезнал и се јавил речникот на необразован човек од Манчестер. Започнал да и кажува дека е себина и дека бара да му даде пари иначе би се фрлел по скалите.

  -Плачев и му објаснував дека немам толку пари, а тој ми ги украде сите картици и ја повика банката. Побара да одговорам на безбедносните прашања и морав да го направам тоа за да не ме повреди. После тоа, го однесов на станицата. Замина без збор. Кога пристигнав на работа, ја проверив состојбата на сметката – останав без денар. Џејмс подоцна ми праќање пораки и ми се извинуваше, ветувајќи дека ќе ми ги врати сите пари.

  Ме повика на вечера, рече дека ќе ме собере во своето ферари, но ништо не му верував повеќе. Го проверив неговиот број на телефонот и се испостави дека тој воопшто не е Џејмс Валш, туку преварант по име Дејвид Овертон од Манчестер кој измамил многу наивни девојки на истата финта.

  Утредента собрав храброст и и раскажав се на мајка ми, која го пријави случајот во полиција и Дејвид е уапсен. Сведочев против него и во февруари 2017 година е осуден за измама. Казната затвор која ја доби изнесуваше 15 месеци.

  Никогаш не ги добив парите назад, но мило ми е што е казнет за тоа што ми го направи – заклучила Ана, додавајќи дека после тоа се откажала од својот сон да биде спонзоруша, пишува српски Курир.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.