6 C
Skopje
среда, март 22, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Американски санкции за Приштина доколку не се укинат таксите за српските производи?

  Советот за национална безбедност на САД и американскиот Стејт департмент во документ со осум точки од Приштина барaат веднаш да бидат укинати високите такси за српските производи бидејќи во спортивно ќе бидат воведени санкции, пренсува српски „Б92“.

  „Бараме таксите веднаш да се укинат“, стои, наводно, во документот, во кој се додадава дека во спротивно Приштина ќе биде санкционирана со повлекување на поддршката за Косовските безбедносни сили. Документот бил доставен во писмена форма до владата во Приштина, но исто така и до други релевантни институции, пишува „Б92“ повикувајќи се на информации од телевизијата „Клајн Косова“.

  Во документот наводно се истакнува дека американската поддршка за Косово не е неограничена. „Косово моментно со себе го носи товарот од опасноста дијалогот да доживее неуспех“, се предупредува во дописот.

  Во документот понатаму се изразува длабоко разочарување, бидејќи, како што наведува, Приштина не презела ништо што би било позитивен одраз на писмото од претседателот на САД, Доналд Трамп, упатено до Хашим Тачи, пренесува „Б92“. Спротивно на тоа, како што се вели, мерките во меѓувреме биле проширени и на други српски производи.

  „Успехот и постигнувањето договор не се поврзани со улогата на Федерика Могерини и ЕУ. Успехот на договорот е стратешки интерес на САД, според тоа, неприфатливо е за нас да се доведува во прашање ваквата стратешка цел со неодговорни потези од страна на косовските лидери“, стои во документот.

  Меѓутоа, владата во Приштина тврди дека не добиле никаква порака од САД во врска со укинување на наметнатите такси за производи од Србија.

  „Ние не сме добиле никакво барање од САД“, изјавил шефот на кабинетот на косовскиот премиер, Авни Арифи, за „Газета Експрес“. „Коха онлајн“ претходно денеска објави дека Вашингтон преку Амбасадата на САД ја повикала официјална Приштина да ги укине таксите за стока од Србија и на тој начин да го отвори патот за продолжување на дијалогот со Белград.

  Latest Posts

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.