6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Американецот Џош Скот го засили МЗТ

  Доскорешниот играч на Колорадо универзитетот од американската НЦАА-лига, Џош Скот (23 год, 208 см) е најновата аквизиција на МЗТ Скопје Аеродром во летниот преоден рок.

  8 November 2013 - Colorado Buffaloes forward Josh Scott (#40) during the Buckets and Boots Showcase NCAA game between the Colorado Buffaloes and Baylor Bears at the American Airlines Center in Dallas, Texas.
  8 November 2013 – Colorado Buffaloes forward Josh Scott (#40) during the Buckets and Boots Showcase NCAA game between the Colorado Buffaloes and Baylor Bears at the American Airlines Center in Dallas, Texas.

  Крилниот центар за време на четиргодишната НЦАА кариера има остварено над 1.700 поени, 900 скока и сто блокади по натпревар.

  Џош Скот е трето засилување за македонскиот шампион во летноиот преоден рок, откако претходно во тимот пристигнаа Холанѓанецот Шарлон Клоф, а Ѓорѓе Дреновац го продолжи договорот на уште една година.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.