6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Американецот Ксавиер Темс е новото засилување на МЗТ Скопје

  Американецот Ксавиер Темс (25 год., 191 см.) е најновото засилување за екипата на МЗТ Скопје Аеродром во летниот преоден рок, откако потпиша двегодишен договор со македонскиот шампион, пред кого е напорна сезона со настапи во Еврокупот, АБА-лигата и во двете домашни натпреварувања.

  ksavier

  Станува збор за бек-шутер пред кого допрва претстои докажување и кој досега има само неколкумесечно европско искуство настапувајќи за шпанскиот прволигаш Севиља во втората половина од 2014 година.

  Во меѓувреме, Темс играше за „лудите мравки“ од Форт Вејн во американската развојна НБДЛ-лига, а две години по ред беше дел од Бруклин нетс во Летната НБА-лига (2014 и 2015), екипа која ги откупи правата за него откако на драфтот пред две години беше избран како 59. пик од страна на Торонто репторс.

  Новото засилување на МЗТ Скопје Аеродром е и делумно познато на кошаркарската јавност кај нас, со оглед на тоа што настапи за комбинираната репрезентација на Македонија на неодамнешната турнеја во Кина. Темс остави солиден впечаток во жолто-црвениот дрес, со оглед на тоа што беше меѓу најефикасните на поголем дел од средбите на македонската селекција на двата турнири кои ги одигра на Далечниот Исток.

  Американецот е осмиот играч кој летово потпиша договор со актуелниот првак, по сонародниците Џеремаја Мејси и Џош Скот, Холанѓанецот Шарлон Клоф, Србите Урош Лучиќ и Ѓорѓе Дреновац, Хрватот Јуре Лалиќ како и македонскиот репрезентативец, Марко Симоновски. Под договор се уште и Љубомир Младеновски и Адем Мекиќ, а новитет има и во стручниот штаб, со оглед на тоа што сезонава улогата на предводник од клупата ќе ја има Емил Рајковиќ.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.