6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ал Хорфорд од Атланта во Бостон

  Потписот на Хорфорд е обид на челниците на Бостон во своите редови да го донесет еден од најдобрите играчи во лигата, Кевин Дурент.

  alforford

  Ал Хорфорд девет години игра во НБА лигата, а минатата сезона неговиот просек изнесуваше 15,2 поени, 7,3 скока и 1,5 блокади по натпревар. Бостон за четиргодишната верност ќе му исплати 113 милиони долари.

  Со доаѓањето на Хорфорд, Бостон, кој има исклучително талентиран тим, најавува поход кон врвот на Источната конференција.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.