6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Алсат-М: Ноќта болна – бројката порасна на 15

  Бројот на загинати во вчерашната сообраќајна несреќа, според се уште неофицијални информации, се искачи на 15 откако ноќеска на повредите им подлегнал уште еден од потешко повредените патници во автобусот.

  Несреќата се случила кога автобус на гостиварската фирма „Дурмо турс“ со преминал преку заштитната ограда на спротивна страна од автопатот, потоа излетал од патот и се превртел во близина на селото Ласкарци.

  На местото на настанот загинаа 7, а подоцна на тешките повреди им подлегнаа уште 8 патници.

  Во 12 часот денеска вонредна седница по повод трагичниот настан ќе одржи Општина Гостивар. Се очекува советниците да донесат одлука за прогласување тридневна жалост во знак на почит кон загинатите.

  Денеска и утре, 14 и 15 февруари, се прогласени за денови на жалост.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.