6 C
Skopje
сабота, јуни 3, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и болести.

  Многу луѓе често ги посетуваат гробиштата за да им оддадат почит на оние кои веќе не се живи. Но, дали знаете како правилно да излезете од таму за да не ви следат неволји и здравствени проблеми? Постојат четири забрани кои се познати само на малкумина. Значи, што треба да направите кога ќе ги напуштите гробиштата?

  Не кажувај збогум

  Одејќи на гробот на некој близок, многу луѓе го поздравуваат, а кога си заминуваат се збогуваат со него како да е жив. Сепак, езотеричарите велат дека не треба.

  Пристигнувајќи на гробиштата, наместо „Здраво!“ подобро е да и посакате мир во небесното царство на вашата сакана. Уште полошо е да се збогувате со него како да е жив кога ќе заминете.

  Наместо „Збогум!“, подобро е да се каже: „Не доаѓај кај мене – јас самиот ќе дојдам кај тебе.“ Во спротивно, неживата енергија може да го следи живиот човек, да му се слоши или да прави други звуци.

  Одете без да гледате назад

  Напуштајќи ги гробиштата, во никој случај не треба да се свртите, што и да се случи. Гледајте напред, право напред. Во спротивно, очекувајте неуспеси и здравствени проблеми – ова одамна е тестирано дури и од најтврдокорните скептици.

  Секои гробишта не се само место каде што се погребани роднините и пријателите, на нејзината територија постојано се одржуваат разни ритуали и церемонии, таму дејствуваат волшебници од различни нивоа. Затоа, не е чудно што на такви места често се случуваат многу мистериозни работи.

  Кога излегувате од гробиштата, не се вртете, дури и ако некој ве вика по име.
  Ако испуштите нешто, оставете го таму

  Строго е забрането подигање на предмети кои биле на територијата на гробиштата. Посебно е опасно да ги внесете работите пронајдени таму во вашата куќа, бидејќи тоа може да биде нешто направено од волшебник. Во изгледот, ова е обично скапа, многу примамлива работа, но ако ја земете со себе, ќе предизвика многу проблеми.

  А што ако, напуштајќи ги гробиштата, случајно ви падне личен предмет на земја? Подобро да ја оставите да седи таму за да не ви привлекува негативна енергија. Особено ако не е нешто важно. Во принцип, не земајте важни и скапи работи со вас на гробиштата.

  Не одете директно дома

  Напуштајќи ги гробиштата, не брзајте веднаш да си одите дома. Најдобро е да ја испланирате вашата рута така што ќе минува низ место каде што има голема гужва луѓе, како што е голема продавница. Ваша задача е да не мешате нежива енергија со жива енергија.

  Многу езотеричари, исто така, советуваат да ги напуштите гробиштата по различен пат од оној на кој сте стигнале таму

  Latest Posts

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.