6 C
Skopje
петок, декември 9, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Ако не можете да најдете работа, изговарајте ја оваа молитва

  Ако сте во потрага по работа, би можеле да ја кажете оваа кратка молитва:
  Господе Исусе Христе, Спасителу мој Ти ги разбираш тешкотиите и проблемите кои ги имам затоа што сум невработен.

  Помогни ми да најдам работа која ќе ми одговара за да можам достоинствено да живеам. Подготвен сум да прифатам било каква работа, која Ти ќе ја пронајдеш за мене.

  Ослободи ме од гордост, мрзеливост и страв, дај ми храброст, сила и добра волја, да ја работам работата која ти ќе ја подготвиш за мене. Ти благодарам Исусе, Сине Божји Темата врзана за финансиите и работата, честопати ни задава грижи, па затоа ова прашање зазема многу важно место во нашиот секојдневен живот.

  Стресот околу тоа дека нема да заработиме доволно пари колку што ни се потребни, страв од губиток на работата, завист кога ќе видиме туѓи успеси (а знаеме дека од нив работиме многу повеќе), не’ исцрпува и физички и психички.

  Понекогаш едноставно посакуваме да се откажеме и да работиме нешто друго. Без разлика на тоа колку мизерно се чувствувате во тој момент на своето работно место или сте невработени и барате работа, секогаш треба да се земат работите во свои раце.

  Кога ќе бидете вознемирени и ќе се чувствувате депресивно, помислете на Бог и побарајте благослов од него.

  МОЛИТВА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

  Мил Боже,

  Ти ги знаеш моите потреби. Знаеш дека би сакал да имам работа во која би уживал работејќи. Ја знаеш мојата желба за идниот чекор во мојата кариера. Те молам да ме водиш во мојата потрага по работа. Те молам дај ми сили Твоите планови да ги ставам пред моите.

  Отвори ја вратата на новите можности кои ги имаш за мене и оплемени ме со нови вештини, знаења и мудрости кои ќе ми бидат потребни додека чекорам напред и одам на разговори за работа, дај ми ги првите зборови и храброст за да ги објаснам своите способности.

  Дај ми самодоверба која само Ти можеш да ми ја дадеш. Верувам во Тебе Боже, мојот живот е во Твоите раце. Ќе ми помогнеш. Ти благодарам што секогаш се грижиш за мене. Слава ти Боже!

  Амин.

  Извор: Galama.website

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.