6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Ако живеете во болна куќа, ќе ве разболи и вас! Еве ги симптомите на болна куќа

  Може ли куќата да разболи човек? Излегува, да. Можеби е суеверие, но отсекогаш се сметало за лошо да се живее во куќа која има лоша енергија или самата куќа е „болна“.

  Симптомите на лошо здравје се влошуваат кога човек долго време останува во куќа со лоша енергија. Симптомите може да исчезнат кога лицето ќе ја напушти „болната куќа“ или зградата.

  Старите куќи, слабо проветрените простории, лошото осветлување, лошо изградените згради, премногу влажни или премногу суви, можат да бидат штетни за нашето здравје…

  Постојат многу причини зошто просториите можат да станат штетни и опасни за луѓето. Но, постои уште една причина зошто човек може да се разболи во одредена куќа, а тоа е психолошката причина.

  куќа со лоша енергија
  Ако куќата не е добро осветлена или има слаба вентилација, е полна со влага и мувла, тоа може да направи да се чувствувате многу лошо и може да биде опасно по живот.

  Во „болната куќа“ се јавува слабост, се појавуваат чудни алергии, главоболки, несоница или кошмари. Лицето кое престојува во такви простории доживува физичка непријатност и може да се појави раздразливост.

  Губењето на силата и лошото расположение може да се претворат во депресија. Може да се развие и зависност од супстанции и лицето може да почне да пуши или да пие за да се смири или како енергетски стимуланс. Но, наместо да се подобри, работите се влошуваат – личноста нема одмор, се чувствува загрижено и болно.

  Луѓето отсекогаш знаеле дека домот може да се „разболи“ и тоа не нужно поради мувла или лошата положба на куќата во однос на сонцето. Куќата може психолошки да влијае на луѓето кои остануваат во неа долго време. И концептот на „проколната куќа“ не е мистицизам, туку метафора.

  болна куќа
  Што може да ја „разболи“ таквата куќа?

  Страшен или тажен настан што се случил во неа. Не е ни чудо што купувачите сакаат да ја знаат историјата на куќата или станот што ќе го купат. Злото или болеста можат да останат во ѕидовите на оваа куќа засекогаш.

  Долги кавги, скандали, несреќи, прогонувани сопственици, лични немири… Доколку чувствувате слабост, раздразливост, главоболка, сува уста, замор зад очите – тоа може да биде реакција на неповолно „ментално поле“.

  Некој ја проколнал куќата или станот: На пример, станот бил неправедно присвоен, лишен од имот или некој од завист посакал зло, па дури и ја оштетил куќата…

  Постојат многу причини зошто куќата може да биде болна. Психолошките причини сè уште не се проучени, и како што не е проучена енергијата на мозокот, така и самиот мозок останува мистерија. Но, лошите соби навистина можат да ја исцрпат позитивната енергија на човекот и да ја претворат во лоша.

  Главниот знак дека живеете во „болна куќа“ е дека вашето здравје и психичка состојба значително се подобруваат откако ќе излезете од таква куќа.

  Здравствената состојба се влошува колку подолго престојувате и живеете во „болната куќа“.

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.