6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКО ГИ НОСИТЕ ОВИЕ РАБОТИ ВО ТАШНАТА ВЕДНАШ ИЗВАДЕТЕ ГИ: Привлекуваат сиромаштија и лоша среќа

  Торба и паричник се исклучително важни за енергија, а се верува дека товарот во торбата, односно она што го носите во неа, може да влијае на вашата енергија и развојот на судбината.

  Погледнете ја вашата торба, без разлика дали станува збор за голема или мала торба, ранец или торби што се врзани околу половината. Експертите од Фенг Шуи предупредуваат дека одредени работи никогаш не треба да се носат во торба.

  Важно е да има ред во торбата. Неопходно е да се ослободите од се што е непотребно, бидејќи тоа привлекува непотребни работни места и пречки на патот на животот.

  Непотребните работи крадат енергија и носат хаос. Извадете повеќе од чантата се што не ви треба и средете го хаосот со средување на работите во преградите. Се верува дека редот ќе ви донесе полесно донесување одлуки.

  Во никој случај не треба да чувате пари расфрлани околу чантата, туку да ги чувате исклучиво во вашиот паричник. Фенг шуи значи дека парите расфрлани во вреќи ја привлекуваат сиромаштијата, недостатокот на финансии и ги ставаат енергетските блокади на патот на развојот.

  Исто така, многу жени носат стари картички во торбите, непотребните хартии и сметки што ги чувате во чантата ве враќаат во минатото, привлекуваат товар и недостаток на пари. Ова значи дека симболично носите стари проблеми и непотребни грижи со себе, живеете во минатото.

  Торбата мора да биде цврста, недопрена – ова е знак на среќа и сигурна заштита. Уредната торба носи хармонија и одржува хармонија, а се верува дека деловната торба треба да биде уредна, квалитетна и издржлива. Симболично ја претставува вашата торба со пари.

  Тоа е симбол на финансиска благосостојба. Експертите од Фенг Шуи посочуваат дека торбата не смее да биде премногу тешка, бидејќи симболизира грижи и оптоварувања. Се смета дека торбата не треба да ја држите на под, бидејќи се верува дека привлекува лоши финансии.

  Според фенг шуи, потребно е да поставите уредност, чистота, мир и хармонија насекаде и во се, затоа бидете сигурни дека вашата торба е уредна и организирана.
  Вашата чанта е чувар на паричникот, клучевите од домот и автомобилот, мобилниот телефон… Што тоа говори за вас? Какви чувства ви буди? Сега е моментот да ги искажете вашите намери поврзани со неа, бидејќи таа треба да ја привлекува енергијата на изобилството.

  Со други зборови, не гледајте на вашата чанта како складиште, туку како место каде се наоѓаат вашите значајни предмети.

  На секои две до три недели треба да ја чистите својата торба од непотребни работи (исто така и паричникот, актовката и торбата во која го чувате лаптопот). Ослободете се од сè што не ја поткрепува вашата самодовреба и приходите и фрлете го во ѓубре.

  Работите во торбата организирајте ги така да во секоја прилика можете сè што ви е потребно брзо да го најдете. Немој да дозволите нередот да ви го запре дотокот на богатство.

  Црвената и златната боја се кинески симболи на изобилием кое дополнително ќе го поттикне дотокот на богатство. Овие бои особено се препорачуваат кога бирате паричник.

  Како и чантата, така и паричникот треба да го одржувате во добра состојба, секогаш да биде чист и секако, заменете го кога ќе изветви. Еднаш неделно од него исфрлете ги застарените сметки и потврдите од банкомат, доколку имате навика да ги чувате во него. Ако сакате да се чувствувате богато, во паричникот носете каква било вредна пара, може и од странска валута.

  Ниту дејството на козметичката торбичка не е занемарливо, па затоа отстранете ја сета неупотреблива шминка, сè што е скршено, искинато, со поминат рок или размачкано. Немојте да ги чувате ниту промотивните примероци само поради тоа што се бесплатни, на поголемиот дел од нив можеби веќе им е поминат рокот на употреба. Задржете ги само оние производи и бои кои ги сакате и ги носите и сте сигурни дека наскоро повторно ќе ги употребите.

  Многу често се случува во кафулињата и дискотеките да немате каде да ја ставите вашата чанта, па во овие моменти ќе ви биде добредојден држач за чанта. Во никој случај, каде и да сте, вашата чанта немој да ја оставате на под бидејќи на тој начин од неа се исцрпува енергијата на парите – верување кое е тврдо вкоренето во повеќе традиции, а не само во кинеската.

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.