6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ако ги видите овие инсекти дома внимавајте – не касаат но прават голема штета

  Топлото време е период на здодевните зелени смрдливки кои успеваат да влезат во домовите.

  Не само што смрдат по што го добиле и името, туку и ги уништуваат и буквално ги јадат салонските цвеќиња и билки, особено оние со зеленчук.

  Иако тие не касаат, тоа не значи дека не се опасност. Тие можат да ве штипнат лошо, па да имате црвенило и оток.

  Последните години барем кај нас има инвазија од нив. Бидете внимателни со нив.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.