6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ако ви се појави црна дамка на прстот итно на лекар: Оваа девојка мислела дека не е кобно, нo згрешила

  Младата Британка Мелани Вилијамс имала само 26 години кога дознала дека има тумор на кожата.

  Еден ден таа воочила црна дамка на палецот на левата рака и не обрнувала многу внимание на тоа. Се тешела дека ја добила од спремање храна во кујната, но со текот на времето дамката се ширела низ целиот нокт.

  Меѓутоа, нејзините блиски пријатели ја наговориле да оди на преглед, но ваков исход не очекувала ниту во најлошите соништа. На Фејсбук ја подели својата приказна, укажувајќи им на луѓето, дека и на најмалите промени на телото мора да се реагира.

  Фотографијата е поделена повеќе од 100.000 пати, а таа е заджана во болница за да се дознае дали ракот се проширил на други делови од телото. За среќа, туморот бил излечлив, затоа што не го откриле касно.

  Покрај несреќната ситуација во која се нашла, оваа жена не ја изгубила смислата за хумор. Со своето искуство ги освести луѓето да ги откриваат симптомите на време како би го спасиле својот живот. денеска живее среќно со својот 4 годишен син.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.