6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ако видите некој со црна точка на дланката, веднаш повикајте полиција

  За жал насилството во светот зема се поголем замав во светот, а најчести жртви се жените и децата.

  Дали знаете што значи ако некој има црна точка на дланката?

  Ако видите некој со црна точка на дланката треба да знаете дека таа личност е жртва на семејно насилство. Често жртвите не смеат да зборуваат и да бараат помош, зошто нивните злоставувачи се во близина, па затоа ако видите црна точка на дланката повикајте полиција.

  Девојките и жените не треба да трпат насилство од своите љубоморни партнери.

  Оваа кампања досега има спасено многу жртви на насилство.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.