6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Аки Рахимовски доживеал мозочен удар

  Фронтменот на групата „Парни ваљак“, Аки Рахимовски (62), доживеал полесен мозочен удар, а сите концерти на бендот се откажани, соопштено е на официјалните страници на групата на Фејсбук и на Инстаграм.

  „За жал принудени сме да ги откажеме сите концерти на неопределено. Аки Рахимовски имаше полесен мозочен удар и иако се чувствува подобро, некое време треба да забави и да се фокусира на заздравувањето. Многу сериозно ја сфаќаме нашата работа и со незадоволство ќе разочараме илјадници луѓе кои се радуваа за претстојните концерти, но здравјето на Аки сега е на прво место“, пишува во објавите на социјалните мрежи.

  Рахимовски за 24сата.хр изјавил дека се чувствува добро.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.