6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Аеродромскиот персонал забележал човек како „Чудно оди“, причината ќе ве шокира

  Мажот, наводно, се обидувал да избегне плаќање данок на злато од 18 проценти. Додека чудната прошетка не е незаконска, транспортот на злато од Дубаи до Индија без да платите данок од 18 проценти, секако е.

  За жал за еден патник во авиокомпанијата, вработените ја забележале неговата необична прошетка на индискиот меѓународен аеродром Канур – и во неговиот задник пронашле 1 кг злато.

  Tие откриле 972 грама сплескани парчиња злато во вкупна вредност од околу 60.000 американски долари во неговиот ректум. Друг патник на истиот лет бил фатен со скоро двојно повеќе, иако не е јасно дали поминале низ слични методи на прикривање.

  Додека аеродромските власти сигурно погодилe џекпот, шверцот со скапоцен и многу посакуван метал е прилично чест кај патниците од арапските земји до Индија.

  Патниците доволно очајни да ја испробаат својата среќа обично користат кутии со чоколади или скриени џебови во чанти за да го сокријат металот. Повеќе снаодливи шверцери одделуваат пенкала или чадори за потемелно да го сокријат своето злато, додека во овој случај патникот јасно бил од поамбициозна природа.

  Данокот на злато во Индија има за цел да ја ограничи финансиската моќ на разни илегални мрежи кои работат во земјата. Криумчарењето на профитабилен метал се чини дека е ефикасен начин за зголемување на маргините на профит.

  Само еден ден подоцна, царинските службеници , во истиот регион на Индија, фатиле човек кој пристигнувал од Обединетите Арапски Емирати со долна облека со златна обвивка, а пред неколку месеци, царинските службеници во Керала заплениле 30 кг злато во вредност од неверојатни 1,9 милиони долари. Скриени во цилиндрични брави, властите сфатиле колку софистициран и експанзивен станал овој вид шверц.

  На крајот на краиштата, без разлика дали е скриен во чадор или е ставен во нечиј ректум, преваленцата на шверц на злато укажува на поголеми проблеми.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.