6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Автомобил излета од патот и удрил во сообраќаен знак, а потоа во дрво

  Tри лица се тешко повредени кога возачот, 42-годишен кумановец, изгубил контрола над возилото и излетал од патот па удрил во дрво.

  Несреќата се случила вчера на магистралниот пат Куманово-Граничен премин Пелинце, на место викано „Бели Грамаде“.

  Сите тројца со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во болницата во Куманово каде им била укажана лекарска помош.

  Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Куманово.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.